masaż

Masaż jest to dynamiczne ugniatanie, nacieranie, masowanie ciała, przez wykształconego masażystę lub fizjoterapeutę, z użyciem różnego rodzaju olejków, balsamów, kremów. Istnieją różne rodzaje masażu, począwszy od masażu klasycznego, który ma za zadanie ukoić napięte mięśnie, zrelaksować, przynieść ulgę ciału i zmysłom, aż po masaże gorącymi kamieniami, masaże lecznicze, masaże gorącą czekoladą czy masaże owocowe.

Profesjonalny masaż relaksacyjny

Profesjonalny masaż relaksacyjny, połączony z aromaterapią ma doskonały wpływ na nasze ciało, ale również na psychikę. Wykonuje się go z użyciem olejków eterycznych, dobierając zapach tak, aby, jak najlepiej odprężył osobę masowaną. Masaż relaksacyjny jest wskazany dla osób, które są regularnie narażone na duży stres. Pozwoli on wyciszyć się, rozluźnić, zebrać myśli i ukoić nerwy. Istnieje wiele odmian masażu relaksacyjnego.

masaż gorącymi kamieniami

Wybrane rodzaje masażu relaksacyjnego

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie działanie termoterapii, akupresury oraz aromaterapii. Gorące kamienie, działają na termoreceptory znajdujące się w skórze, naczynia krwionośne rozszerzają się, doprowadzają do usunięcia napięć mięśniowych, nawet z głęboko położonych partii mięśni. Podczas masażu gorącymi kamieniami odpowiednio dobrana muzyka i olejki eteryczne doskonale koją nerwy pacjenta, co pomaga w pozbyciu się napięć mięśniowych.

Bardzo ciekawy rodzajem masażu relaksacyjnego, jest masaż ajurwedyjski. Jego istota opiera się o ruch energii w ciele człowieka. Masaż ajurwedyjski łączy elementy masażu klasycznego z akupresurą ma on na celu poprzez stymulację punktów akupresurowych, przywrócić harmonijny przepływ energii w ciele.

masaż ajurwedyjski