smutna dziewczyna

Normalne jest to, że rozstanie z chłopakiem powoduje smutek i silne emocje, nawet jeśli w związku nie układało się najlepiej. Pojawia się najczęściej tęsknota, żal oraz wszechogarniająca pustka. Niektóre kobiety wylewają morze łez i są skłonne za wszelką cenę odzyskać swojego ukochanego. Niestety zwykle nie jest to dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli nie upłynęło zbyt wiele czasu. Dopiero po przeżyciu tych negatywnych uczuć, można na nowo zacząć układać swoje życie uczuciowe. Nowe wyzwania w życiu pozwalają wziąć się w garść i iść do przodu z podniesioną głową. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że wokół jest wiele cudownych mężczyzn i bycie otwartym na miłość to najlepsze, co możemy dla siebie zrobić. Jak zatem poradzić sobie z rozstaniem?

Koniec związku to nie koniec życia

Będąc z drugą osobą, zaczynamy coraz bardziej się do niej przywiązywać i obdarzać ją coraz głębszym uczuciem. Jeśli więc dojdzie do rozstania, targają nami najróżniejsze emocje, które wytracają nas z równowagi. Na początku oczywiście nie wyobrażamy sobie już życia bez partnera, na którym to przez ostatni kilka miesięcy czy lat skupiałyśmy swoją całą uwagę. Czasami jest także tak, że kobieta obwinia się za to, że to z nią coś jest nie tak, że nie wyszło i doszło do rozpadu związku. Inne czują się porzucone i zrozpaczone tym, że skoro były ukochany ich nie chce, to żaden inny już z pewnością nie zwróci na nie uwagi. Dopóki nie pogodzimy się z rzeczywistością, nie uspokoimy się i nie wyciszymy, rzeczywiście mija się z celem myślenie o nowym związku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ludzie się schodzą i rozchodzą na całym świecie. Nie jest powiedziane, że będziemy z tym samym partnerem do końca życia. Nasze priorytety się zmieniają i należy to zrozumieć. Po paru latach w związku nigdy nie będziemy tymi samymi osobami, jakimi było się na początku. Z całą pewnością nie należy dusić w sobie kłębiących się w środku emocji, ale wyrzucić je z siebie. Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie nowego rozdziału w swoim życiu.

Jak sobie radzić?

W celu rozładowania emocji warto przelać wszystko na papier, po czym spalić notatki. Gniew i negatywne emocje można także wyrzucić z siebie dzięki ćwiczeniom. Podczas przyjemnego wysiłku fizycznego typu jogging czy fitness organizm zaczyna wydzielać endorfiny, dzięki czemu czujemy się pełne energii i mamy lepszy nastrój. Warto także przeprowadzić w domu generalne porządki i oddać się swoim pasjom. Będąc singielką, możemy nareszcie robić wszystko to, na co mamy ochotę, ale nie miałyśmy na to wcześniej czasu czy możliwości. Jeśli pojawi się smutek, należy dać mu odejść samoczynnie, a nie się w niego wgłębiać. Wolny czas warto zaplanować tak, aby nie myśleć niepotrzebnie o swoim związku ani marnować go na ciągłe analizowanie przeszłości. Warto zacząć podróżować, spotkać się z przyjaciółmi/znajomi, otworzyć się na nowych ludzi i dać sobie czas na nowy związek. Bardzo ważne jest także to, aby odbudować swoją wiarę w siebie. Rozstanie z chłopakiem nie oznacza, że tracimy przez to na wartości. Nic bardziej mylnego! Zaangażowanie się w jakieś działanie sprawiające przyjemność i dające satysfakcję to świetny sposób na poczucie ulgi oraz na naładowanie się nową energią.