sfinks - giza

Egipt to jeden z tych kierunków podróży, które skutecznie pobudzają wyobraźnię turystów i sprawiają, że każda wycieczka po tej części świata staje się niezwykłą przygodą. Co warto zobaczyć w tym kraju?

Śladem Faraonów

Egipt to przede wszystkim tajemnicze budowle z czasów faraonów, które najmocniej pobudzają wyobraźnię turystów. Symbolem kraju oraz jego najsłynniejszą atrakcją stały się piramidy w Gizie, obok których nie można przejść obojętnie. Biura podróży chętnie organizują wycieczki na ich teren, a każde spotkanie z piramidą Cheopsa i Wielkim Sfinksem jest przygodą, która na długo zapisuje się w pamięci turystów. Zwiedzanie Kraju Faraonów nie może się jednak ograniczać do tej atrakcji. Gdzie warto się wybrać? Do Sakkary, znanej z wyjątkowo cennej piramidy  Dżosera oraz do pełnego antycznych skarbów Luksoru. Świątynia grobowa królowej Hatszepsut, świątynia Ramzesa oraz Dolina Królów – oto atrakcje, które każdemu zwiedzającemu Egipt turyście dostarczą niezapomnianych wrażeń. Kto wybierze się w historyczną podróż wzdłuż Nilu, ten powinien zobaczyć również świątynię Ozyrejon w Abydos, w której czczono m.in. Izydę, Amona i Ozyrysa.

egipt

Co jeszcze warto zobaczyć w Egipcie?

Egipt to nie tylko piramidy i atrakcje związane z czasami faraonów. To również Dżabal Musa, czyli biblijna góra Mojżesza, na którą warto się wspiąć ze względu na wspaniałe widoki czy słynne Schody Pokutne. Warto też zwiedzić leżący u stóp Góry Synaj klasztor św. Katarzyny, zaliczany do grona najcenniejszych zabytków sakralnych na świecie. To również tętniący życiem Kair, na terenie którego nie brak ciekawych placówek muzealnych oraz zabytków koptyjskich i islamskich, będących najlepszym dowodem na to, jak fascynującym i wielokulturowym krajem jest współczesny Egipt. Ten kraj może oczarować i tych turystów, którym marzą się beztroskie wczasy nad Morzem Czerwonym. Takie kurorty, jak Hurghada czy Marsa Alam (które znajdziesz w ofercie Itaki) to raj dla miłośników nurkowania  i plażowania, w przede wszystkim miejsca, w których z takiej formy wypoczynku można korzystać przez cały rok. Nie lada gratką może się też okazać miasto Asuan, znane z potężnej tamy oraz Jeziora Nassera – sztucznego zbiornika na Nilu, który swymi rozmiarami może oczarować każdego.

Wycieczki po Egipcie to niezwykła przygoda, która na długo zapisze się w pamięci każdego z nas. Potężne piramidy, tajemnicze świątynie i widoki, które zapierają dech w piersi – oto atrakcje, dzięki którym Egipt od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży.