Opole – turystycznie, czyli największe atrakcje miasta
Opole – turystycznie, czyli największe atrakcje miasta
Opole – turystycznie, czyli największe atrakcje miasta
Opole – turystycznie, czyli największe atrakcje miasta
Opole – turystycznie, czyli największe atrakcje miasta

Opole to bardzo atrakcyjne miasto, które niezależnie od pory roku jest odwiedzane przez wielu turystów. Jest to stolica województwa opolskiego, którą warto choć raz w swoim życiu odwiedzić. Zatem co ciekawego możemy zwiedzić w Opolu? Dlaczego to właśnie tam warto jechać?

Atrakcje turystyczne w Opolu

Stolica województwa opolskiego bardzo chętnie jest odwiedzana przez wielu turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ możemy tam znaleźć wiele atrakcyjnych zabytków. W Opolu jest przede wszystkim przepiękny rynek, który jest punktem spotkań praktycznie każdej wycieczki.

Na uwagę zasługuje także Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to gotycka świątynia pochodząca z XV wieku, z dwiema wieżami z 1899 roku, o wysokości 73 metrów. Usytuowana jest w miejscu, w którym około 1005 roku Bolesław Chrobry wzniósł drewniany kościół, w podziemiach znajdują się groby Piastów Śląskich. W mieście możemy też spotkać liczne kościoły, które także przyciągają wielu turystów swoją piękną architekturą.

Zdecydowanie punktem wielu wycieczek jest także neogotycka wieża ciśnień, która została wybudowana w 1896 roku, przy obecnej ulicy Oleskiej. Dużo ludzi podziwia także Ratusz, który został wzniesiony w 1864 roku i kolejno przebudowany w 1936 roku (już po zawaleniu się wieży), na wzór florenckiego pałacu Vecchio. Wiele zorganizowanych grup turystycznych, jak również pojedynczych podróżników odwiedza również Starą Synagogę, znajdującą się przy ulicy Szpitalnej, która powstała w 1842 roku. Obecnie jest tam siedziba TVP Opole. Zatem jak można zauważyć, w mieście istnieje wiele interesujących miejsc oraz zabytków. Jednak decydując się na spędzenie nocy w Opolu, gdzie najlepiej jest znaleźć nocleg?

Tanie noclegi w Opolu

Choć Opole nie jest jednym z największych miast w kraju, można z powodzeniem znaleźć tam bardzo atrakcyjne zakwaterowania. W szczególności bardzo duży wybór różnorodnych form noclegu jest na rynku i w jego okolicach. Jest to centralny punkt w mieście, gdzie znaleźć można najwięcej hoteli oraz tanich hosteli (polecam Event Hostel), jak również pensjonatów i kwater prywatnych. Jednak oddalając się nieco od centrum także możemy wynająć interesujące pokoje, przy okazji zwiedzając różne dzielnice miasta.

Decydując się nawet na weekendowy odpoczynek, zdecydowanie warto odwiedzić Opole. Jest to bardzo piękne miasto, położone na południowym zachodzie Polski. To miejsce na Nizinie Śląskiej jest bardzo chętnie odwiedzane przez wielu turystów, ponieważ możemy tam znaleźć bardzo wiele atrakcji. W szczególności dużą popularnością cieszą się liczne atrakcje przeznaczone dla dzieci.