pewna siebie kobieta

Brakuje tobie pewności siebie? Pamiętaj, że zawsze możesz pracować nad sobą, aby nieco przychylniej spojrzeć na samego siebie i nauczyć się doceniać swoje talenty i swoje możliwości. Oto kilka wskazówek jak zwiększyć pewność siebie i poprawić jakość życia.

  1. Pracuj nad swoimi zdolnościami komunikacyjnymi i relacjami. Jeśli będziesz ćwiczył komunikację z innymi, lepiej odnajdziesz się we wszelkich sytuacjach społecznych, a to z kolei doda ci pewności siebie. Zacznij od utrzymywania kontaktu wzrokowego zarówno podczas słuchania jak i mówienia. Na twoją pewność siebie ma wpływ również to, czy potrafisz budować pozytywne relacje z innymi. Nie zapominaj, że każdy człowiek jest unikalny, więc i ty doceń swoją wyjątkowość.
  2. Postaw sobie cel, który jesteś w stanie osiągnąć. Łatwiej będzie tobie zwiększyć pewność siebie jeśli jasno określisz sobie cel, może to być świetnie przedstawiona prezentacja w pracy jak również spokojne poprowadzenie rozmowy z osobą, która się tobie podoba. Opracuj plan jak możesz osiągnąć wybrany cel i pracuj nad nim, aż do jego osiągnięcia. Pamiętaj, nie poddawaj się.
  3. Włączaj się w różne aktywności. Nie bój się włączyć się do jakiegoś nowego projektu w pracy, zapisać się do jakiegoś klubu zainteresowań lub na kurs. Nowe doświadczenia i znajomości poszerzą twoje horyzonty i pozwolą rozwinąć skrzydła. Z czasem wzrośnie też twoja pewność siebie.
  4. Wizualizuj swój sukces i pozytywny obraz siebie. Jesteś taki, jaki myślisz, że jesteś. Zacznij patrzeć na siebie jak na pozytywną i pewną siebie osobę. Nie pozwól negatywnym myślom zawładnąć twoim umysłem i blokować twojego potencjału. Każdego dnia przekonuj samego siebie, że tak jak inni jesteś wartościową i wyjątkową osobą, która zasługuje na najlepsze.
  5. Dąż do celu małymi krokami. Nie wyznaczaj sobie celów nierealnych do zrealizowania, bo to jeszcze bardziej podkopie twoje mniemanie o sobie samym. Nikt nie urodził się Herkulesem. Do osiągnięcia wielkich celów dąż systematycznie małymi krokami i nie poddawaj się.
  6. Ćwicz pewną siebie postawę. Nawet jeśli nie wierzysz w siebie to staraj się tego po sobie nie pokazywać. Nikt nie musi wiedzieć, że pod maską pewności siebie skrywasz strach, kompleksy i nieśmiałość. Kto kogo udaje takim się staje. Zachowując się jak osoba pewna siebie właśnie taką osobą z czasem się staniesz.
  7. Próbuj nowych rzeczy. Nowe doświadczenia wzbogacą cię jako osobę. Może to być nowe hobby lub nowa umiejętność zawodowa. Wraz ze wzrostem doświadczenia i umiejętności wzrośnie także twoja pewność siebie.