rzęsy

Twoje rzęsy naturalne są krótkie i proste? Marzysz o wyraźnym spojrzeniu spod wachlarza rzęs? Jeśli tak, pewnie słyszałaś lub próbowałaś już je zagęszczać rzęskami syntetycznymi. Dzięki tej metodzie można uzyskać efekt WOW, jednak co zrobić, by nie zniszczyć swoich naturalnych rzęs, a syntetyczne trzymały się dłużej? Wystarczy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację.

Przedłużanie rzęs hitem ostatnich lat

Coraz większa ilość kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs. Nic dziwnego! Doczepiane rzęsy to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu przy codziennym makijażu. Nie trzeba wydawać pieniędzy na tusz do rzęs oraz poświęcać czasu na ich codzienne malowanie i podkręcanie. Rzęsy syntetyczne dokleja się podczas jednej wizyty u kosmetyczki, a efekty zabiegu utrzymują się nawet do 6 tygodni! Następnie wystarczy tylko uzupełnić utracone kępki i problem z głowy. Jest jednak kilka złotych zasad, których należy przestrzegać, aby efekt zniewalającego spojrzenia utrzymywał się przez tak długi czas.

Jak dbasz, tak masz

Nieodpowiednia pielęgnacja rzęs syntetycznych może sprawić, że zaczną one wypadać już po tygodniu od ich aplikacji. Tego każdy chce uniknąć, dlatego TAK WAŻNA jest ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA.

Pierwsze dni

Pierwsze 48 godzin może się okazać kluczowe. To wtedy zastyga klej, który można bardzo łatwo uszkodzić. Najważniejsze zasady o jakich musisz pamiętać po założeniu rzęs to:

  • zrezygnuj z sauny i basenu oraz uważaj, by nie moczyć rzęs podczas prania przysnzica czy kąpieli, a także omijaj okolice oczu przy myciu twarzy i głowy,
  • nie dotykaj, nie pocieraj oczu,
  • nie używaj oleistych kremów oraz ogranicz użycie płynu do demakijażu,
  • zapomnij o tuszu do rzęs, syntetyczne dają wystarczający efekt, a tusz może je tylko zniszczyć i sprawić, że będą wypadać razem z rzęsami naturalnymi,
  • zrezygnuj całkowicie z zalotki, która może połamać doczepione rzęsy,
  • podczas snu najlepiej połóż na wznak, by uniknąć kontaktu rzęs z poduszką czy kołdrą.

Czyszczenie sztucznych rzęs

Krokiem często pomijanym w pielęgnacji sztucznych rzęs jest ich odpowiednie oczyszczanie. WAŻNE, aby mycie rzęs rozpocząć 2 dni po ich aplikacji, kiedy możemy mieć pewność, że klej odpowiednio zastygł. Jak dbać o sztuczne rzęsy? Do ich mycia najlepiej wykorzystać wodę lub specjalne preparaty. Należy pamiętać, aby w tym celu nie używać wacików tylko patyczki higieniczne. Rzęs nie należy przemoczyć, a jedynie delikatnie zwilżyć. Jeśli chcesz się pozbyć makijażu z okolic oczu, sięgaj po płyn micelarny na bazie wody bez substancji oleistych.

Dbanie o przedłużane rzęsy kluczem do sukcesu

Przedłużanie rzęs jest jedną z najpopularniejszych metod stylizacji oczu. Decydując się na ten zabieg wybierz profesjonalnych stylistów, którzy wybiorą idealną dla Ciebie metodę. Rzęsy można doklejać w sekwencji 1:1, 2:1, oraz 3- 5:1. Wybór należy do Ciebie, ale najważniejsza jest ich prawidłowa aplikacja, aby nie były one zbyt ciężkie oraz źle sklejone. Chcąc wykonać stylizację rzęs w Warszawie, warto się udać do studia Bodybar, gdzie certyfikowana stylistka rzęs wykona je z największą dbałością o estetyczny i olśniewający wygląd. Po wykonaniu aplikacji pamiętaj, że WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE. Do przeczesywania i układania rzęs używaj specjalnej szczoteczki, którą otrzymasz w salonie kosmetycznym. Wejdź na stronę Bodybar i dowiedz się więcej o tym, jak dbać o sztuczne rzęsy.

Nie zapominaj o najważniejszych zasadach pielęgnacji rzęs i dbaj o nie każdego dnia.