makijaż ślubny

Każda panna młoda pragnie wyglądać zjawiskowo na swoim ślubie i oprócz wyjątkowej sukni i fryzury niezwykle ważną kwestią jest makijaż podkreślający kobiece piękno. Makijaż ślubny powinien być dobrany nie tylko do stylizacji i typu urody, ale również do osobowości danej kobiety. Jaki zatem będzie najlepszy?

Profesjonalny makijaż na ślub, czyli jak promiennie wyglądać w jednym z najważniejszych dni w życiu?

Wybieranie makijażu ślubnego wyłącznie w oparciu o własne preferencje nie jest najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się, że nawet rodzaj oświetlenia i pora dnia ma znaczenie. Zadaniem makijażu ślubnego jest podkreślenie urody kobiety, wyeksponowanie jej atutów i zakamuflowanie ewentualnych niedociągnięć natury. Ma on upiększać i tworzyć spójną całość ze stylizacją, a nie tylko być. Z całą pewnością należy unikać zbyt mocnego makijażu, który całkowicie zmieni wygląd kobiety. Wszelkie mankamenty urody powinny być poprawione w sposób delikatny i subtelny. Makijaż jest uzupełnieniem ślubnej kreacji i jest bardzo ważny, ale nie należy z nim przesadzić. Wówczas można bowiem uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Intensywność makijażu będzie zależała od osobowości i charakteru danej kobiety. W przypadku spokojnej dziewczyny o słowiańskiej urodzie z pewnością nie sprawdzi się mocny i widoczny makijaż, gdyż będzie sprawiał wrażenie zbyt wulgarnego. Mocniejszy makijaż będzie za to idealnie pasował kobiecie z temperamentem i charyzmą. Tak więc zupełnie inny rodzaj makijażu będzie ładnie prezentował się na twarzy eterycznej blondynki a brunetki o wyraźnych rysach twarzy.

przybory do makijażu

W celu uzyskania pożądanych efektów najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do profesjonalnego makijażysty, który dysponuje nie tylko bogatym zapleczem, ale również doświadczeniem oraz może pochwalić się kreatywnością i pomysłowością. Profesjonalny makijaż powinien być także chociaż częściowo odporny na wodę i łzy, aby przypadkiem nie doszło do jego rozmazania, gdy panna młoda się wzruszy i poleci łezka. Bardzo ważne jest to, aby kosmetyki pielęgnacyjne zostały odpowiednio dobrane, a skóra właściwe przygotowana do pokrycia jej kolorowym makijażem.