makijaż

Makijaż permanentny

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i lśnić swoją urodą przed… innymi kobietami. Już tak jesteśmy skonstruowane, że kwestia urody jest dla nas bardzo ważna. W przypadku mężczyzn liczy się siła i zaradność, w przypadku kobiet natomiast najważniejsza jest uroda i sfera uczuć 😉 Niestety, zupełnie niepotrzebnie, większość z nas poprawia codziennie naturę. Natomiast sprytniejsze kobietki stosują makijaż permanentny i już na starcie każdego dnia zyskują przewagę. Permanentny jak sama nazwa wskazuje, oznacza stały, a więc taki, którego nie trzeba zmywać po całym dniu noszenia.

Zalety makijażu permanentnego

Zastanawiając się nad wykonaniem stałego makijażu z pewnością ciekawi Cię, jakie ma on w ogóle zalety i czy opłaca się go wykonać. Wiadomym jest, że makijaż permanentny jest ostatnio bardzo popularny, ale czy jego popularność wynika z rzeczywistych zalet, czy jest to po prostu mocne przereklamowanie tego produktu? Z pewnością nie, salon kosmetyczny, który wykonuje takie usługi, powinien pokazywać klientkom, jakie rezultaty mogą osiągnąć, jeżeli zdecydują się na taki makijaż.

Z pewnością będzie to większa pewność siebie, bo bez względu na okoliczności i porę dnia jesteśmy idealnie pomalowane. Następną zaletą jest z pewnością trwałość, bowiem makijaż permanentny utrzymuje się nawet kilka miesięcy i nie musimy go w tym czasie poprawiać. Dzięki niemu możemy mieć znacznie więcej czasu dla siebie. Szacuje się, że przeciętna kobieta maluje się i poprawia makijaż prze ok. 30 minut dziennie. Jest to naprawdę dużo czasu, można byłoby go poświecić na przykład na trening lub gotowanie obiadu. Jeżeli więc znasz dobry salon kosmetyczny, który może wykonać na Twojej twarzy takie cudo, na nic nie czekaj, to z pewnością będzie bardzo dobra decyzja.

makijaz-permanentny1

Jak podkreślić urodę makijażem permanentnym?

Uroda – któż nie chciałby jej mieć? Matka natura obdarzyła nas bardzo różną powierzchownością. Jedni ludzie naturalnie wyglądają dosłownie pięknie, inni natomiast muszą uciekać się do wielu zabiegów, żeby wyglądać lepiej i czuć się dobrze we własnej skórze. Makijaż permanentny jest jednym ze sposobów na to, żeby przez cały czas wyglądać dobrze i nie musieć się przejmować o to, jak odbierają nas inni ludzie.

Nieprzespana noc, zmęczenie, ciągły stres, niewłaściwa dieta, to wszystko bardzo negatywnie odbija się na stanie naszej twarzy. Kiedy nie jesteśmy umalowane, możemy wyglądać blado, smutno i niezbyt atrakcyjnie. Salon kosmetyczny niewiele pomoże jeżeli nasz twarz wymaga regeneracji i poprawienia prezencji na stałe. Wtedy makijaż permanentny może się okazać strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu nasza linia rzęs i brwi będzie bardziej zarysowana, dodatkowo możemy liczyć również na wyostrzenie rysów, zagęszczenie włosków, a także wypełnienie brwi. Trwały makijaż nie ma właściwie żadnych ograniczeń, można zrobić sobie nawet dodatkowy pieprzyk, jeżeli zaistnieje taka fanaberia. Z pewnością każda kobieta powinna chociaż raz wypróbować to wyjście i ocenić, czy nadaje się akurat w jej przypadku.

Cechy dobrego makijażu permanentnego

Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu trwałego makijażu w danym salonie, sprawdź, jakimi cechami powinien się on charakteryzować. Nie każdy salon kosmetyczny operuje na takich samych narzędziach i materiałach. Jeżeli chcesz, żeby Twój wygląd był jeszcze lepszy, to musisz być zdecydowana na to, żeby wybrać najlepszą z możliwości.

Przede wszystkim nie daj się naciąć na bardzo niskie ceny. Jeżeli dany salon kosmetyczny oferuje cenę znacznie, ale to znacznie zaniżoną w stosunku do tych, które występują na rynku, powinno być to dla Ciebie sygnałem, że coś jest nie tak. Być może makijaż permanentny wykonują tam praktykantki, które nie mają zbytniego doświadczenia w tego typu zadaniach. Może ten salon pracuje na bardzo słabych produktach, które złuszczą się i zmyją zbyt szybko. Sprawdź opinie klientek, zanim zdecydujesz się oddać w ręce pani kosmetyczki, zobacz jak wygląda salon, czy jest czysty, zadbany, czy wygląda tak, że czujesz się w nim dobrze. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć słuszną decyzję.