randki, miłość

Miłość z sieci – randka w ciemno?

Nie da się ukryć, że w sieci można poznać sporo dziwaków. Od maminsynków, przez ckliwych amantów, na prostakach i zboczeńcach kończąc. Zatem jak nowoczesna, zapracowana kobieta ma odnaleźć się w tym światku? Jak i czy można znaleźć wśród tylu „bubli” Tego Jedynego?

Portale randkowe – od czego zacząć?

Niby prosta rzecz – Szukasz u wspaniałego „wujka Google” portali randkowych, zakładasz konto i już. Dodajesz też kilka fotek, parę newsów o sobie i czekasz, aż ktoś się odezwie albo sama przeglądasz profile potencjalnych facetów dla siebie.
Ważną kwestią tutaj będzie wybór z kim chcesz rozmawiać, komu pozwalasz odwiedzać swój profil. Duża ilość portali randkowych ma opcję blokowania niechcianych „gości”. Używaj jej, gdy tylko zajdzie taka konieczność, nie chcesz przecież dostawać dziwnych i dwuznacznych ( niestety te też się zdarzają ) wiadomości, prawda?
Sam też możesz szukać znajomości – dodawać do „obserwowanych” fajnych facetów, a nawet pokusić się o napisanie wiadomości. W końcu nic nie ryzykujesz. Najwyżej Ci nie odpisze, jeśli okaże się chamem zrezygnujesz ze znajomości, a jeśli będziesz miała farta, to poznasz kogoś wartościowego.

Czy portale randkowe są dla nieudaczników?

Przyjęło się stwierdzenie, że z portali randkowych korzystają tylko nieśmiali, bądź dziwni ludzie. Nie jest to jednak w ogóle prawdą. Bowiem codziennie na takie portale loguje się kilka milionów Polaków. I nie ma tu zależności wiekowej – czy ktoś ma 25, czy 65 lat, z powodzeniem zakłada profile na serwisach randkowych. Jako że od lat prowadzimy wiele aspektów życiowych właśnie w internecie, nie ma co się dziwić, że profile na portalach randkowych też odgrywają znaczną rolę w poznawaniu innych ludzi.
Zatem nie sugeruj się stereotypami – jeśli masz ochotę poznać kogoś przez internet, po prostu zrób to!

Czy to bezpieczne?

Cóż tak naprawdę, strach ma wielkie oczy. Tyle samo masz niepewności co do osoby poznanej na ulicy, jak co do takiej, którą poznasz w internecie. Zresztą nawet jeśli z kimś piszesz od dłuższego czasu na takim portalu, czy ktoś karze Ci się spotykać? Oczywiście, że nie. To Ty masz tu wybór i Ty podejmujesz decyzję.
Dodatkowo kwestią jest, że nawet jeśli umówisz się na spotkanie z osobą poznaną na serwisie randkowym, abyś czułą się pewnie, wybierz miejsce, gdzie będą inni ludzie i zrób to w porze lunchu, nie kolacji. To pozwoli Ci na oswojenie się z nowo poznaną osobą i nabranie pewności, czy chcesz dalej kontynuować taką znajomość.
Zresztą nawet, jeżeli nie poznasz Tego Jedynego, masz szanse na kilka fajnych znajomości, a o tempie takiej relacji też decydujesz Ty sama. W najgorszym wypadku po prostu usuniesz swój profil i będziesz szukać dalej.

Jak czuć się bezpiecznie?

Jak ze wszystkim, także i w sieci należy być ostrożnym. Nie chodzi tu o paranoiczne zachowanie, ale o zwykłą ostrożność.
Przede wszystkim nie umieszczaj od razu ( albo najlepiej nie rób tego wcale ) zbyt dużej informacji o sobie. Imię, wiek i miasto to wystarczające informacje. Ale reszta, jak cały adres, numer telefonu to nikomu nie potrzebne info, a Tobie pozwoli to na prywatność w sieci.
Poza tym, zawsze mów otwarcie o co Ci chodzi, i tego samego oczekuj od znajomych z internetu. Unikniesz w ten sposób nieporozumień, z których nie zawsze wynika coś dobrego.
I ostatnia ważna kwestia – nie obiecuj sobie zbyt wiele. Jasne, że my kobiety, kochamy być adorowane i podrywane, ale to, że ktoś z Tobą flirtuje, nie oznacza, że wylądujecie razem przed ołtarzem. Lepiej być ostrożną we wszystkich relacjach damsko-męskich i mile się zaskoczyć, niż niemile się rozczarować.

Portal randkowy, a miłość

milosc

 

Tak naprawdę masz taką samą szanse poznać swojego lubego przez internet, jak w realnym świecie. Powstrzymuje się przed tym sama. Bo co szkodzi założyć profil na takim serwisie? Przecież możesz zajrzeć do niego kiedy chcesz i o jakiej porze dnia Ci wygodnie. Podobnie jest w realu; jeśli masz ochotę na sobotniego drinka w barze, to po prostu idziesz do baru i już.
Nie ma co zakładać, że w internecie są same świry, jasne, że znajdzie się kilku odmieńców, ale jeśli będziesz zakładać zawsze najgorsze, to nigdy nikogo nie poznasz.

Portale randkowe to domena naszych czasów. Coraz więcej dnia spędzamy w pracy i na innych obowiązkach, a za mało na pozowaniu innych ludzi. I właśnie tu internet przychodzi nam z pomocą. Warto dać sobie szanse, bo często słyszy się o parach poznanych właśnie przez internet, które są szczęśliwe i są razem do dziś. Nie ma co się wstrzymywać i loguj się już dziś! Ewentualnie możesz zawsze kupić coś słodkiego na poprawę humoru.