zdrowy sen

W łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia. Dla komfortu w samochodzie jesteśmy w stanie wydać dziesiątki tysięcy złotych, na wakacjach setki, a na zwykłej porannej kawie dziesiątki. Dlaczego w takim razie nie chwalimy się nowymi łóżkami, poduszkami czy pościelą? Dlaczego nie spędzamy długich godzin na rozmowach o funkcjonalności nowej kołdry, tak jak potrafimy o samochodach czy mieszkaniach?

Zdrowy sen to nie przywilej, tylko obowiązek

Nie wiadomo dlaczego sen jest ludziom potrzebny, ale wiemy, że bez niego nie da się funkcjonować. Niewyspanie ma wiele negatywnych skutków, od podkrążonych oczu, aż po wypadki drogowe. Jednocześnie, w ciągłym biegu i napięciu, nie zawsze mamy szansę zadbać o to, jak śpimy. Nie chodzi tylko o sam czas, ale też o jakość snu. Często walczymy z całych sił, żeby go jak najbardziej utrudnić. Czy to używanie telefonu przed zaśnięciem, czy słabej jakości pościele i materace, to wszystko wpływa na nasze zmęczenie o poranku. Jak więc sobie pomóc?

Szczęśliwe roztocza w poliestrze

Włókna sztuczne znajdują zastosowanie w ubraniach, gdzie można je nawet docenić, gdy wybieramy się na narty lub jogging. W przypadku pościeli te właściwości, za które cenimy je w ubraniach sportowych, są poważnymi wadami. Przede wszystkim, ciepłe i wilgotne warunki, które będą panować w środku poszewki, sprawią że roztocza będą rozwijać się jak szalone. Nie trzeba mówić, że nie jest to najbardziej pożądana cecha pościeli. Do tego, oprócz innych drobnoustrojów, do całej gamy wad dojdą ewentualne podrażnienia skóry wywołane ciepłem i wilgocią. Słabej jakości włókna naturalne także nie zdadzą egzaminu, nie tylko ze względu na szybkie niszczenie się czy odbarwianie. Zły dobór szwów, zbyt cienki splot czy uczulające barwniki na pewno nie odbiją się pozytywnie na jakości naszego snu. Dlatego warto sięgać tylko i wyłącznie po dobrej jakości naturalne produkty.

Naturalne włókna i miłe poranki

Najlepszym wyborem jest cały zestaw z naturalnych materiałów. Warto zadbać o to, jakie produkty wybierzemy do swojego łóżka, ponieważ jedną trzecią życia spędzimy w kontakcie z nimi. Polska firma I Love Grain, założona przez dwie przyjaciółki i tworzona z zamiłowania do naturalnych produktów, oferuje poduszki i poszewki najwyższej jakości, które gwarantują zdrowy sen. Wybór takiej pościeli to najlepsza opcja, jeśli chcemy naprawdę zadbać o samopoczucie w nocnych godzinach. Mniejsza ilość roztoczy i lepsze odprowadzanie ciepła i wilgoci sprawią, że nasze poranki będą dużo lepsze. W ofercie I Love Grain znajdziemy wiele różnych naturalnych akcesoriów związanych ze snem, ale sama poszewka na poduszkę to już duża zmiana. Dobrej jakości bawełna o grubym splocie, z jakiej szyte są wyroby I Love Grain, zapewnia komfort i wygodę. Dzięki temu nasz sen będzie dużo lepszy, a my będziemy dużo bardziej wypoczęci.

poszewka firmy I Love Grain