keratynowe prostowanie włosów

Idealnie proste i miękkie jak jedwab włosy to marzenie niejednej kobiety. Dlatego panie tak często sięgają po prostownicę. Niestety jej regularne używanie może prowadzić do uzyskania wręcz odwrotnego efektu. Nasza czupryna nie będzie wyglądać zdrowo, a efekt wyprostowanych włosów będzie utrzymywać się coraz krócej. W odpowiedzi na zapotrzebowanie pań w salonach fryzjerskich pojawił się zabieg keratynowego prostowania włosów. Dzięki niemu włosy będą gładkie jak tafla wody, a my nie będziemy musiały kłopotać się ich codziennym układaniem.

Keratynowe prostowanie włosów – czym jest?

Niech nie zmyli Cię nazwa, gdyż keratynowe prostowanie włosów wcale nie ma na celu ich wyprostowanie. Wręcz przeciwnie. Zabieg wykonuje się, aby je wzmocnić, a prostowanie jest jedynie efektem ubocznym. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad keratynowym prostowaniem właśnie z tego względu, to możesz nie otrzymać tego, czego poszukujesz.

Keratynowe prostowanie włosów, nazywane również brazylijskim prostowaniem, pozwala na odbudowanie struktury włosów. Włosy po wykonaniu zabiegu są intensywnie nawilżone i odżywione, a efekt jest widoczny praktycznie od razu. Tuż po jego wykonaniu wyglądają one na zdrowe i pełne energii, nietrudno również zauważyć ich piękny blask, który przywodzi nam na myśl włosy modelek z reklam.

Na czym polega zabieg?

Do zabiegu wykorzystuje się specjalne preparaty keratynowe, których zaaplikowanie na włosy powoduje ich wyprostowanie i piękny, zdrowy wygląd. Keratyna jest naturalnym budulcem włosa, dlatego jej nałożenie na nie sprawia, że ubytki w ich strukturze są uzupełniane, a nasza czupryna wygląda cudownie, jak nigdy dotąd.

Po nałożeniu na włosy keratyny podgrzewa się ją specjalnym urządzeniem, dzięki czemu substancji łatwiej jest przeniknąć w głąb włosa. Łuski włosa są zamykane, a włosy suszy się po około 30 minutach. Efekty widoczne są od razu.

Warto również zaznaczyć, że aby zabieg był skuteczny niezbędne jest usunięcie z włosów stosowanych preparatów i zanieczyszczeń. Dokładne mycie jest niezbędne i pozwala ono na lepsze wchłanianie substancji we włosy.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest dedykowany szczególnie paniom, które często farbowały włosy, a efektem ich intensywnej stylizacji jest przesuszenie i zmatowienie kosmyków. Na keratynowe prostowanie włosów może zapisać się praktycznie każdy. Profesjonalne salony fryzjerskie do jego przeprowadzenia wykorzystują bezpieczne preparaty, które nie powodują reakcji alergicznych, ani zniszczenia struktury włosa.

Niepokojący dla wielu klientek jest charakterystyczny zapach keratyny. Nie jest on jednak niebezpieczny dla zdrowia, a przy odpowiednim wietrzeniu pomieszczenia będzie on praktycznie niezauważalny.

O czym warto pamiętać po wykonanym zabiegu? Efekty mogą utrzymać się nawet do 6 miesięcy, pod warunkiem, że nie będziemy myć włosów do 48 h po zabiegu, a do ich pielęgnacji wykorzystamy specjalne szampony i odżywki z keratyną. Do dwóch dni po zabiegu nie należy również związywać lub spinać włosów.