czysty dom

Wraz z rosnącą świadomością zaczynamy coraz większą wagę przykładać do utrzymywania porządku i czystości w pomieszczeniach. Jako, że w przypadku dużych mieszkań może okazać się to dosyć czasochłonne i stosunkowo drogie, to warto zastanowić się nad tym, jakich środków używamy do sprzątania. Należy uświadomić sobie też fakt, że rocznie powstaje około 20 kg kurzu w naszym domu, co jest siedliskiem niebezpiecznych dla alergików roztoczy. Nie ma więc wątpliwości, że zainwestowanie w dobry odkurzacz to podstawa. Jednakże powinien on nie tylko zbierać kurz i brud z każdego rodzaju powierzchni, ale także skutecznie przefiltrowywać wydostające się z niego powietrze, aby alergia nie dała się domownikom we znaki. Na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych modeli odkurzaczy, ale używanie tych tradycyjnych nie jest tak skuteczne i wygodne, jak w przypadku innowacyjnego urządzenia jakim jest odkurzacz centralny. Czy rzeczywiście warto w niego zainwestować?

Czysty dom, czyli higieniczne życie bez kurzu

Kurz domowy jest mieszanką silnych alergenów, gdzie prym wiodą roztocza. W czasie sprzątania mieszkania, a szczególnie podczas odkurzania podłóg oraz trzepania koców, dywanów i pościeli, owe alergeny unoszą się w powietrzu. Należy podkreślić też fakt, że w przypadku używania tradycyjnego odkurzacza wyposażonego w płócienny worek, ilość roztoczy zwiększa się aż pięciokrotnie, co odbija się negatywnie na zdrowiu alergika. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak zmienić odkurzacz z filtrem o wysokiej skuteczności zatrzymywania alergenów lub z filtrem wodnym. Najkorzystniej byłoby jednak zainwestować w system centralnego odkurzania. Ostatnie rozwiązanie zapewnia nam gruntownie wysprzątane pomieszczenie, w którym będzie czyste powietrze, pozbawione kurzu, drobnoustrojów i roztoczy.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup odkurzacza centralnego?

Konieczność kupowania i częstego wymieniania zużytych worków jest zmorą każdego użytkownika tradycyjnego odkurzacza. Do tego problematyczne staje się noszenie ze sobą urządzenia i plączącego się kabla podczas sprzątania całego mieszkania. W celu ułatwienia sobie życia i uprzyjemnienia sobie obowiązku regularnego porządkowania pomieszczeń, warto zastanowić się nad instalacją systemu centralnego odkurzania. Jest to nowoczesne, wygodne w użytkowaniu i ciche rozwiązanie, które nie obciąża kręgosłupa i pozwala pozbyć się z domu brudu, roztoczy i bakterii. Podczas odkurzania w układzie tego innowacyjnego urządzenia wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu możliwe jest wysysanie z domu wszelkich zanieczyszczeń poza sprzątany obiekt. Można także liczyć na bezgłośną pracę systemu centralnego odurzania, co umożliwia bezproblemowe sprzątanie o dowolnej porze dnia, bez obawy, że przeszkodzimy domownikom czy ich obudzimy. W zestawie dołączone są dodatkowe akcesoria pozwalające wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca i powierzchnie, dzięki czemu nawet szczeliny między meblami zostaną dokładnie oczyszczone z kurzu.