zdrowy biały uśmiech

Piękny uśmiech dla wielu osób jest niezwykle ważny, ponieważ zapewnia komfort psychiczny i nie zmusza do ciągłego pamiętania o ukrywaniu przebarwień czy innych mankamentów. Dobre samopoczucie bez wątpienia zapewnią zabiegi pozwalające na wybielenie zębów, a tym samym zagwarantują uzębieniu idealny odcień. Ciemna tkanka zębiny zostanie dzięki takiemu zabiegowi ukryta, co w niebagatelny sposób przyczyni się z jednej strony do zapewnienia sobie swobodnego zachowania, z drugiej natomiast sprawi, że można będzie szeroko się uśmiechać bez żadnych zahamowań.

Jakie we współczesnej medycynie estetycznej istnieją metody wybielania zębów?

Stomatologia estetyczna obecnie zajmuje się wybielaniem zębów. Zabieg ten polega przede wszystkim na usuwaniu przebarwień. Do najważniejszych zalet wybielania zębów należy zaliczyć natychmiastowy efekt, który zapewnia nie tylko zdrowy, ale także piękny uśmiech. Wadą wybielania zębów jest możliwość zapalenia miazgi. Skutkiem takiego zabiegu może być między innymi uszkodzenie tkanek korzenia. Nie należy wykonywać go wielokrotnie w zbyt krótkich odstępach czasu, ponieważ wybielanie zębów może doprowadzić do ich nadwrażliwości.

Do ogólnie dostępnych metod wybielania zębów z pewnością można zaliczyć wszelkiego rodzaju pasty wybielające, lakiery, żele czy paski wybielające. Ich działanie wywiera bardzo duży wpływ na usuwanie przebarwień i przyczynia się do wybielenia zębów o co najmniej dwa tony. Należy stosować je regularnie i konsekwentnie, przy czym należy pamiętać o tym, żeby wszelkiego rodzaju działania zmierzające do osiągnięcia wymarzonego efektu rozpocząć od usunięcia kamienia nazębnego. Jest to pierwszy krok, którego wykonanie zapewni zmianę wyglądu uzębienia i przyczyni się do jego rozjaśnienia.

Mikrostomart - Gabinet stomatologiczny

Wybielanie zębów można wykonać na wiele sposobów. Do najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych metod wybielania zębów należy zaliczyć chociażby maskowanie czy wybielanie w świetle lampy. Pamiętaj. Nie rób tego w domu we własnym zakresie, ponieważ niewłaściwie przeprowadzony zabieg może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Wybielanie zębów a nakładki nazębne

Nie rób tego w domu i w celu założenia nakładki nazębnej skontaktuj się ze stomatologiem. To dzięki niemu zapewnisz sobie bezpieczeństwo i nie doprowadzisz do niepożądanych skutków. Wybielanie zębów za pomocą nakładek trwa do czterech tygodni, przy czym nosi się je najczęściej przez dwie godziny w ciągu dnia lub przez cztery godziny w nocy.

Znane metody wybielania zębów to między innymi także zabiegi przeprowadzane za pomocą środków chemicznych. Są przeznaczone dla osób powyżej szesnastego roku życia. Nie mogą korzystać z nich poza tym kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na epilepsję.

Warto jednocześnie podkreślić, że przez dwie godziny po zabiegu wybielającym zęby nie wolno jeść ani pić. Dobrze byłoby całkowicie z tego zrezygnować, jednak można napić się wody mineralnej. Przez dwie doby po zbiegu należy powstrzymać się od picia kawy czy herbaty, czyli stosować tak zwaną białą dietę, dzięki której rezultaty zostaną samoistnie utrwalone. Nie wolno także palić papierosów.

Odpowiadając na postawione w tytule pytanie, bez wątpienia należy stwierdzić, że wybielanie zębów jest skuteczne, a co więcej, trwałe. Efekt wybielania zębów jest widoczny przez około dwa lata. Dobrze byłoby w tym czasie stosować do codziennej pielęgnacji uzębienia pasty wybielające. Przestrzeganie ustalonych zasad postępowania zapobiegnie wnikaniu barwników w szkliwo, a tym samym sprawi, że zęby zachowają naturalną biel.