Wiosna to czas wzmożonego dbania o urodę i próby zniwelowania niekorzystnego wpływu surowej zimy na urodę. Bardzo niskie temperatury, wiatr i śnieg, powietrze przesuszone przez ogrzewanie, brak ekspozycji na słońce oraz dieta uboga w nowalijki – wszystko to odbija się niekorzystnie na kondycji skóry, włosów i paznokci. Jeśli Twoja forma i uroda na wiosnę mocno odbiega od ideału – nic straconego! Istnieją szybkie i niezwykle skuteczne sposoby na to, aby Twoje ciało odzyskało nienaganny wygląd. Oto one.

Zadbaj o dietę

Podstawą zdrowia i każdej pielęgnacji jest dostarczenie odpowiednich składników odżywczych, które wywierają niezwykle korzystny wpływ na urodę. Żadna pielęgnacja nie ma bowiem sensu, gdy skóra, włosy i paznokcie dotknięte są brakiem witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych, białek i peptydów czy enzymów. Co zatem jeść? Jak najwięcej warzyw i owoców, ryb i chudego mięsa, olejów roślinnych oraz orzechów. Nie zapominajmy także o nawodnieniu organizmu, które jest kluczowe dla lśniących włosów i pełnej blasku cery – minimum to dwa litry wody mineralnej dziennie.

Pokochaj aktywność fizyczną!

Ruch to zdrowie – to wiedzą wszyscy. Na szczęście coraz więcej osób wie także, że ruch to najlepszy naturalny kosmetyk. Pobudza krążenie krwi i limfy, wspomaga usuwanie toksyn, dotlenia i odżywia tkanki, redukuje stres i wspomaga odchudzanie. Efekt? Jędrna i pełna blasku skóra, odmłodzenie twarzy i redukcja oznak zmęczenia, zmniejszony cellulit i tkanka tłuszczowa – takie zmiany z pewnością doceni każda kobieta.

Pielęgnuj mądrze

Częstym błędem pielęgnacyjnym jest stosowanie dużej ilości przypadkowych kosmetyków. Te drogeryjne są niekiedy przeładowane zbędną chemią, która zamiast pielęgnować, może pogorszyć stan włosów i skóry. Idealnym rozwiązaniem są zatem całkowicie naturalne kosmetyki o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Doskonałym przykładem jest nierafinowany olej kokosowy, który jest skuteczną maską na włosy każdego typu, świetnym kremem do twarzy i balsamem do ciała, balsamem do ust, filtrem przeciwsłonecznym i doskonałą bazą do peelingu cukrowego czy kawowego. Warto poeksperymentować także z innymi typami olejów roślinnych czy olejkami eterycznymi, a także docenić pielęgnujące właściwości miodu czy maseczek owocowych.